Služby

Naši klienti si u nás mohou vybrat ze široké škály služeb. Snažíme se poskytovat servis od A do Z nebo-li "na klíč".

 

Záleží jen na našem klientovi, zda chce pouze poradit s výběrem materiálu, zároveň i zaměřit celou stavbu, nebo vypracovat grafický návrh a následně zrealizovat kompletní montážní či pokladačské práce.

 

Naši obchodní zástupci, obchodní poradci i technici Vám poskytnout služby kdekoliv v celé České republice.  Máme letité zkušeností s prací pro firmy, ale i pro  soukromé osoby.   Specializujeme se především na montáže lícových cihel, cihlových pásků, zateplovacích systémů, pokládkou dlažeb a obkladů.

Naši montážníci jsou velice zkušení a odborně proškoleni na pokládku velkoformátových dlažeb. Rovněž se již více jak 13 let věnujeme pokládce, čištění a impregnaci dlažeb cotto a můžeme říci, že jsme jediná profesionální firma v ČR, která se na tento druh dlažeb specializuje.

 

"Cílem společnosti Brick & Cotto experts s.r.o. je uspokojit zákazníka ve všech směrech, od zrození Vaší myšlenky až po kompletní realizaci."

ZAMĚŘENÍ STAVBY, ROZPOČET

Určit kolik bude na stavbu potřeba lícových pásků, rohů, cihel, malty či lepidla není pro mnoho našich zákazníků snadné. Proto tuto službu zajišťujeme pro Vás my.

 

Naši technici Vaši stavbu nejen celou zaměří, ale navrhnou i nejlevnější a pro Váš dům i nejhezčí variantu, poradí s technickými detaily a následně vše zkalkulují.

Záruky a zlatá pravidla

Záruka se vztahuje na mrazuvzdornost lícových cihel, pásků a rohů. Dále pak poskytujeme záruku na montáž lícových cihel, pásků a rohů firmou Brick & Cotto experts s.r.o.

0

let záruka na lícové cihly a pásky

0

let záruka na montáž lícových cihel a pásků

CIHLOVÉ OBKLADY - MONTÁŽ

Obklad cihlovými pásky je technologicky jednodušší než zdění z lícových cihel a proto není tolik finančně náročný (menší spotřeba malty - spárovací hmoty, netřeba používat kotvy, levnější materiál).

 

Cihlové pásky se dají lepit přímo na omítku, v případě zateplení je potřeba přidat více kotev na m2 a provést dvojité přestěrkování. Všechny podklady musí být rovné (+/- 3mm) a zbavené nečistot. Doporučujeme provést penetraci.

ČIŠTĚNÍ A IMPREGNACE

Naše společnost se také zabývá čištěním a impregnací lícových cihel, dlažeb cotto a všech kamenných materiálů. Dokážeme odstranit sanitr (vápenné soli), přírodní nečistoty, zbytky vápna a cementů, malby atd.

 

Zkoušeli jsme nejrůznější chemické prostředky, které jsou na trhu do ČR i v jiných zemích Evropy. Jako nejlepší, nejúčinnější a cenově nejvýhodnější jsme vyhodnotili italskou chemii GEAL, kterou dlouhodobě používáme a také do České republiky dovážíme a prodáváme ji zde.

ZDĚNÍ LÍCOVÉHO ZDIVA

Zdění lícového zdiva je třeba věnovat velkou pozornost. Tento návod je napsán velmi obecně a slouží k představě zákazníka o realizaci lícového zdiva.

 

Hned na začátku bychom rádi upozornili na velkou a zbytečnou chybu, se kterou se velmi často setkáváme. Před zděním z lícových cihel není třeba stavbu zateplovat předem, jelikož zateplování se provádí zároveň se zděním a kotvením. Šetří se tak čas i finanční prostředky zákazníka!

ZATEPLOVACÍ SYSTÉM

Kontaktní fasádní zateplovací systém se používá k zateplení svislých obvodových stěn budov (nových i starých) do výšky 22,5 m. Samozhášivý stabilizovaný polystyren zvyšuje tepelný odpor obvodových stěn a tím minimalizuje spotřebu energie na vytápění. Jeho aplikací je též vyloučena povrchová kondenzace s následným vznikem plísní na vnitřním povrchu obvodových stěn. Keramický obklad vytváří jeho požadovaný dekorativní vzhled a odolnost fasády proti povětrnostním vlivům.

POKLÁDKA DLAŽBY Z CIHEL

Správná příprava podloží a podkladních vrstev je důležitá pro dlouhodobou funkčnost pojezdové cihlové dlažby a proto ji věnujte maximální pozornost.

 

Začneme zaměřením a vytyčením plochy, kterou chceme dláždit. Při vyměřování musíme počítat se spády na správný odtok vody, které musí být minimálně 1,5-2% a promítají se i do podkladních vrstev. Odstraníme zeminu do potřebné hloubky. Pro chodníky do hl. 25 cm a pro pojezdové plochy pro vozidla do 3,5t do hl. 50 cm. Vzniklou podkladní plochu je potřeba řádně zhutnit, zemina nesmí být zmrzlá ani podmáčená. Pokud je podklad nestabilní zejména u jílových zemin, poraďte se raději s odborníkem. V místech, kde je špatný odtok vody s podkladní vrstvy, musí být zajištěna drenáž. Na podklad začneme nanášet podkladní vrstvy dle schématu. Je třeba dbát velký důraz na technologicky správné a kvalitní hutnění podkladních vrstev, případně po jejich částech o tloušťce max. 15cm. Podkladní vrstvy provádějte ve spádu, ve kterém bude položena pojezdová cihlová dlažba.

GRAFICKÉ NÁVRHY A VIZUALIZACE

Našim zákazníkům nabízíme grafické návrhy a vizualizace jejich staveb. Každý tento návrh je zakomponován přímo do reálné fotografie vašeho domu a je tudíž velmi dobrým pomocníkem při rozhodování o následném vzhledu fasády. Naši architekti umí provést návrh fasády celého domu z našich cihel, nebo pouze částečné obložení páskami a částečně barevnou fasádou.

 

Důležité je mít vybraný druh cihlového pásku nebo cihly a k tomu příslušnou barvu spárovací hmoty. V případě zájmu Vám i sami navrhneme druh a barvu cihly, nebo nejhezčí částečné obložení s pásky a omítkou. Naše firma má k dispozici většinu textur všech našich cihel a ke každému druhu cihly i 12 barev spárovacích hmot.

DOPRAVA

Zákazníkům, kteří si zakoupili zboží v některé z našich prodejen, nabízíme dovoz kamkoliv v ČR. Vše zajišťují naše vozy nebo vozy spediční firmy. Náklady nad 700 kg dopravují auta s hydraulickým čelem a paletovým vozíkem. Není třeba proto shánět další manipulační techniku pro složení nákladu. Naši ochotní dopravci Vám zboží složí, předají a následně, pokud nebylo zboží placeno předem, s Vámi také vše vyúčtují a předají potřebné dokumenty.

 

Při objednávce uceleného zboží 24 t je zboží na stavby dopravováno přímo od výrobce a v tomto případě si je nutné zajistit vykládku na vlastní náklady objednatele. Toto kompenzujeme zajištěním dopravy zdarma až na místo vykládky.