CIHLOVÉ OBKLADY - MONTÁŽ

Obklad cihlovými pásky je technologicky jednodušší než zdění z lícových cihel a proto není tolik finančně náročný (menší spotřeba malty - spárovací hmoty, netřeba používat kotvy, levnější materiál).

 

Cihlové pásky se dají lepit přímo na omítku, v případě zateplení je potřeba přidat více kotev na m2 a provést dvojité přestěrkování. Všechny podklady musí být rovné (+/- 3mm) a zbavené nečistot. Doporučujeme provést penetraci.

 

Samotné lepení provádíme flexibilním lepidlem a zubovou stěrkou č.8, kterou si natáhneme lepidlo na zeď a následně do něj vkládáme pásky. Je třeba stavbu dobře rozměřit, aby nám nevznikly problémy u oken, dveří a rohů. Po zaschnutí (cca 24 h) můžeme začít spárovat, do spár pomocí lopatky a spárovací lžíce naneseme spárovací hmotu a po mírném zaschnutí ji vytvarujeme buď speciálním hladítkem nebo gumovou hadicí do požadovaného tvaru. Po té mechanicky očistíme štětkou nebo košťátkem.

 

V případě nutnosti nebo přání zákazníka můžeme provést impregnaci lícového zdiva.

 

Upozorňujeme, že do spárovací hmoty se nesmí přidávat žádné chemické či jiné přípravky (např. nemrznoucí směs) neboť se tím podporuje tvorba výkvětů.

 

Naše firma požívá k zateplení pod lícové pásky certifikovaný systém firmy Baumit, spárovací hmoty Quick.mix a lepidla Mapei.