Cihlové pásky

Cihlové pásky se využívají stejně jako lícové cihly na obklady fasád, zídek, krbů velmi oblíbené jsou i na jedné či dvou stěnách v interiéru, poslední dobou se začínají využívat i jako obklad v koupelnách. Cihlové obklady jsou v současné době velmi používané a to především pro jejich mnohem menší finanční náročnost a také samotná montáž cihlových pásků je jednodušší. Velká výhoda cihlových pásků je, že je můžeme použít na zateplovací systém (vata i polystyren).

Cihlové obklady (pásky) dělíme na několik skupin, podle výroby na tažené či ražené, nebo dle struktury a vzhledu.

Rustikální cihlové pásky jsou vyráběny ražením a následným řezáním z lícových cihel, mají ruční vzhled s tak zvanými úsměvy a jejich nasákavost je od 10 do 20 %. K těmto cihlových páskům dodáváme i cihlové rohy. Jedná se o nejprodávanější a nejoblíbenější produkt v oblasti lícového zdiva. Pásky se řežou v tloušťce 20 mm.

Klasické cihlové pásky jsou opět vyráběny ražením a následným řezáním z lícových cihel, mají ovšem hladký pískový povrch. Nasákavost těchto cihel je rovněž od 10 do 20%. K těmto cihlovým obkladům dodáváme i cihlové rohy. Pásky se řežou v tloušťce 20 mm.

Pásky klinker jsou vyráběny tažením, ve většině případů mají hladký povrch, nicméně setkat se můžeme i s páskami klinker,které napodobují rustikální vzhled. Jejich nasákavost je zhruba do 7% a jejich rozměry jsou mnohem přesnější, než u jiných typů cihel. Pásky a rohy klinker se vyrábí v tloušťce 7 – 14 mm.

Cihlové obklady jsou plně mrazuvzdorné a stejně jako lícové cihly se zárukou 25 let. Při správně provedené montáži cihlového obkladu, nikdo nepozná, zda je vaše fasáda vyzděná z celých cihel, či zda je nalepen cihlový obklad například na zateplovacím systému. Při použití pásků v interiéru, dodává naše firma i speciální impregnační přípravek, který zabrání případnému opadání drobného písečku. Při instalaci cihlového obkladu v exteriéru není třeba cihlový obklad jakkoliv impregnovat. Fasády z lícových cihel či cihlových pásků jsou naprosto bezúdržbové a dodají vašemu domu elegantní design.