Dlažba z cihel

Cihlová dlažba je produkt, který nahrazuje dobře známou zámkovou dlažbu. Vznikl především proto, aby si naši klienti měli možnost vybrat z více variant dlažeb například pro pokládku na příjezdovou cestu či na chodníky kolem domu. Většina našich zákazníků, kteří mají fasádu z lícových cihel či cihlových pásků, nechce pokládat kolem domu betonové prvky, ale preferuje přírodní ekologické cihly.

Cihlové dlažby se vyrábí raženým způsobem a mají 5 pohledových stran. Dodáváme je v rozměru 250 x 120 x 55 mm. Při samotné výrobě je tato cihla ražena pod větším tlakem, je proto mnohem pevnější, má nasákavost kolem 5 % a samozřejmě je i těžší než klasická cihla.

Při správné pokládce lze na dlažbě chodit i jezdit po ní osobním automobilem. Položením těchto cihel na kant (na bok) a zabetonováním, je možno vytvářet i obrubníky. V současné době dodáváme 6 základních barev. Všechny typy mají certifikaci pro pokládku do štěrkového lože. V roce 2010 byl tento produkt jedním z nejprodávanějších v našem sortimentu.