Ultratenká břidlice

Břidlice pro obklady

Břidlicové obklady nebo-li tzv. "kamenné dýhy" jsou 1,5 - 2 mm tenké dýhy vyrobené ze 100% přírodního kamene. Vyznačují se jedinečnou pružností a velmi nízkou hmotností (cca 1,5 kg/m2).

Díky speciálnímu výrobnímu postupu lze získat z těch nejkrásnějších břidlicových bloků světa mnoho typů velmi tenkých kamenných desek. Každá z nich je jedinečným originálem a plně si zachovává vzhled kamene.

Použití kamenné dýhy je proto možné na jakýkoliv soudržný pevný podklad jako je sádrokarton, omítky, všechny druhy dřevostaveb, zateplovací systémy (bez dalšího speciálního dokotvování). Vlastnosti přírodní břidlice na straně jedné, v kombinaci s neuvěřitelnou pružností a nízkou hmotností na straně druhé, vám dávají svobodu pustit se i do těch nejodvážnějších projektů. Tenká břidlice je ideální i pro obklady nábytku, stěn nebo může sloužit i jako podlahová krytina. Možnosti využití jsou tařka neomezené.

V současné době máme na skladě desky v rozměru 200 x 100 cm a lepené obklady 60 x 15 cm, ale objednat se dá i mnoho dalších rozměrů (120 x 60 cm, 240 x 120 cm aj.)