Kamenné obklady

Kamenné obklady jsou již po staletí hojně používány především na obklad fasád, plotů, komínů, ale i například stěn v obývacím pokoji či v kanceláři. Využití kamenného obkladu je opravdu široké a to jak v interiéru, tak i v exteriéru. S kamenem pracovali již naší předci a snad každý dům měl minimálně sokl domu z kamene. Kámen jako obkladový materiál se v posledních letech dostává opět na výsluní. Naše firma prodává a montuje pouze přírodní kámen, který dovážíme z několika zemí především z Itálie.

Dodáváme kamenné obklady řezané a následně lepené do panelu 15 x 60 cm, máme v nabídce i pouze řezaný kámen, který je sice složitější na montáž, nicméně odpadá viditelnost případných pravidelných spár. Dodáváme rovněž lámaný kámen pravidelných i nepravidelných tvarů, z nichž je určitě nejprodávanějším druhem porfydo z italských Dolomit. Většinu kamenných obkladů dovážíme, v současné době již několik typů řežeme a zpracováváme i zde v ČR, přímo v našem centrálním skladě v Liberci.

Tridentský porfyr vznikl v období spodního permu a je součástí takzvané atesinské porfycké plošiny. Patří mezi nejtvrdší a nejodolnější horniny. Jeho ideální využití je především na venkovní dlažby a obklady, protože jeho fyzikálně-mechanické vlastnosti a vzhled se časem nemění a zůstávají stálé. Úspěšné je uplatnění porfyru i v interiérech, např. kancelářské budovy, banky nebo obchody získají použitím tridentského porfyru charakteristickou estetickou výrazovost.

Břidlice je ideální materiál pro výrobu lepených kamenných obkladů, jelikož má velmi dobrou štěpnost a lze z ní velmi rychle vyrábět tenké kamenné desky. Břidlice má mnoho druhů a její barva je od černé až po šedou barvu.

Proč právě kamenné obklady

  • Záruka jakosti
  • Trvanlivost
  • Maximálním odolnost
  • Mrazuvzdornost
  • Široká nabídka barev
  • Bezúdržbový fasádní systém