Kamenné dlažby

Naše firma dodává několik druhů kamenných dlažeb různých rozměrů, barev a tloušťek. Všechny naše produkty jsou z přírodního kamene, nejedná se o beton ani žádné jiné napodobeniny. Přírodní kámen je hojně využíván především díky své pevnosti a odolnost. Možnost jeho využití je opravdu veliká od příjezdových cest, přes chodníky až po různá schodiště, parkovací plochy, terasy a jiné.

Dodáváme jak pravidelné tvary dlažeb tak i velmi oblíbené nepravidelné tvary, kde je cena například u dlažby porfydo již od 440,-Kč/m2, to je srovnatelné i se zámkovou dlažbou.

Tridentský porfyr vznikl v období spodního permu a je součástí takzvané atesinské porfycké plošiny. Naše firma dováží tento kámen z Italských Dolomit. Patří mezi nejtvrdší a nejodolnější horniny. Jeho ideální využití je především na venkovní dlažby a obklady, protože jeho fyzikálně-mechanické vlastnosti a vzhled se časem nemění a zůstávají stálé. Úspěšné je uplatnění porfyru i v interiérech např. kancelářské budovy, banky, obchody atd. získají použitím tridentského porfyru charakteristickou estetickou výrazovost.

Dlažba porfyr nepravidelny

 

Díky vynikajícím dekoračním vlastnostem a schopnosti ladit s prostředím jsou možnosti využití kamene v architektuře skutečně neomezené. Mnoho odborníků dnes považuje kámen za nejkrásnější stavební materiál a využívají jej jak při úpravě historických městských center či náměstí, které mají sloužit jako místa společenského života obyvatel.

Proč právě kamenné dlažby

  • Záruka jakosti
  • Trvanlivost
  • Maximální odolnost
  • Mrazuvzdornost
  • Různorodost barev
  • Neklouzavý povrch