Kamenné dlažby a obklady do exteriéru i interiéru

Přírodní kámen vyniká především svojí trvanlivostí a univerzálními užitnými vlastnostmi. Díky svým originálním barevným odstínům a vzorům se z něj vyrábí kamenné dlažby a obklady. Jejich využití se dá aplikovat v exteriéru na fasády domů, terasy, příjezdové cesty, chodníky, ploty, komíny tak i v interiéru jako obklad koupelen, pokojů, podlah apod. Při dovozu přírodního kamene spolupracujeme s italskými výrobci, jejichž lomy se nacházejí v okolí Verony a Trenta. V našich prodejnách v Praze 9 a v Liberci si můžete vybrat z téměř 60 druhů kvalitního přírodního kamene různých rozměrů a provedení. Realizujeme i kamenné obklady na míru dle vašeho přání za příznivou cenu.

  • Přírodní ekologický produkt

  • Originální vzhled

  • Široký sortiment obkladů a dlažby

KATALOG V PDF KONTAKTUJTE NÁS

Kamennou dlažbu dodáváme ve dvou typech

  • Nepravidelná dlažba
  • Pravidelná dlažba

Tento typ dlažby je vyroben z dlažebních desek z tridentského porfyru. Díky svému vzhledu je přímo předurčen pro použití v exteriéru obytných budov či jako dlažba městských uliček, chodníčků, náměstíček, příjezdových cest apod. Perfektně ladí se zelení a vodou, proto se často užívá jako doplněk dalších přírodních materiálů, mezi něž patří např. lícové cihly.

Kamenná dlažba s vysokou odolností, je protiskluzová a mrazuvzdorná.

Břidlicové obklady

Neboli kamenné dýhy jsou 1,5 - 2 mm tlusté a vyrobené z přírodního kamene. Vyznačují se jedinečnou pružností a velmi nízkou hmotností (cca 1,5 kg/m2). Speciální výrobní postup dovoluje získat z nejkrásnějších břidlicových bloků světa mnoho typů velmi tenkých originálních kamenných desek. Kamennou dýhu lze aplikovat na jakýkoliv soudržný a pevný podklad (sádrokarton, omítky a dřevo všeho druhu). Kamenná dýha je díky svým vlastnostem přímo stvořena i pro odvážné až experimentální projekty. Díky své velké pružnosti, nízké hmotnosti a pevnosti se ideálně hodí pro obklady nábytku a zdí. Stejně dobře slouží i jako podlahová krytina. Výborně se doplňuje s betonovými stěrkami či moderními cihlovými dlažbami.
Kamenné dýhy dodáváme v mnoha rozměrech, tloušťkách a barevných provedeních.

Kamenné obklady a dlažby

Kamenné obklady se po staletí těší velké oblibě. Jejich spektrum použití je univerzální, nejčastěji se využívají především jako obklady fasád, plotů, komínů, ale i stěn v obývacím pokoji či v kanceláři. Při dovozu přírodního kamene spolupracujeme s renomovanými evropskými výrobci. Portfolio našeho sortimentu je velmi široké: naleznete u nás jak řezaný kámen, tak i kámen lámaný. Velmi žádaným je v posledních letech i tzv. tridentský porfyr, jenž představuje jednu z nejtvrdších a nejodolnějších hornin. Pokud se rozhodnete pro řezaný kámen, je třeba počítat se složitější montáží, po pokládce však nejsou viditelné případné pravidelné spáry. Se vším vám poradíme, náš tým zkušených řemeslníků zajistí i realizaci pokládky. Obkladů vám nařežeme na míru přímo v našem centrálním skladu v Liberci.

lom kamenne trento