Články

Pálená střešní taška Made in Italy

Pálená střešní krytina

Pálená střešní krytina je v současné době trendem a to nejen v České republice, ale prakticky v celé Evropě. Pálené střešní tašky se nevyrábí po staletí, nýbrž po tisíciletí. Již naši předci před 4000 lety znali tajemství výroby střešních tašek z hlíny a následného pálení na slunci a později i v pecích.

V prodeji pálená střešní krytina v posledních letech zaujímá první místo a dle statistik poráží nejen beton, ale i spoustu dalších materiálů, používaných na výrobu střešních tašek. Příčinou je především jedinečný vzhled používaného materiálu, opomenout však nesmíme ani užitné vlastnosti...

Lícové cihly v novém formátu s mnoha vzory

Lícové cihly v novém formátu

Na přání několika světových architektů, začal výrobce lícových cihel firma Sant Anselmo vyrábět speciální rozměr 50 x 4 x 10 cm. Velikost lícové cihly podtrhuje i velké množství barev, ve kterých se cihla vyrábí a rovněž několik povrchových úprav.

V případě zájmu umíme z této lícové cihly vyrobit i cihlové pásky a aby byl sortiment kompletní, tak i cihlové rohy. Produkt je nabízen jako výroba na zakázku a každá produkce tak bude originální. S tímto materiálem je umožněn přechod z architektonického díla do umělecké tvorby.

Lícové cihly SOUL - novinka

Lícové cihly SOUL

Výrobce lícových cihel firma Sant Anselmo představuje nový úžasný projekt jihokorejského designéra OBBA. Lícové cihly se dají použít na mnoho způsobů zdění, nicméně toto pojetí výstavby je opravdu výjmečné a zaslouží si jen slova chvály a uznání. Bytový dům se nachází v Soulu.